Menu

Niezwykły świat

Historia zwykłej dziewczyny w niezwykłym świecie

1. Moja codzienność

sylvusa

Nienawidzę własnego ojca.

Od zawsze uważał, że jest najmądrzejszy na świecie. Jak powie to tak ma być. Gdy ktoś próbuje mu się sprzeciwić, powie mu się, że nie ma racji zacznie wyzywać od idiotów i innych gorszych epitetów i zakrzyczy Cię, więc wychodzi na niego.

Kompletnie nie da się z nim dyskutować. Szukam i pracę i modlę się by to nastąpiło jak najszybciej, bo wtedy będę mogła się wynieść z domu. Za pewne mnie wyklnie z rodziny, bo w wakacje planuję zamieszkać z chłopakiem, a na to się nie godzi. Właściwie to się cieszę. Wreszcie się ode mnie odpie*doli i będę mogła żyć po swojemu a nie według jego wytycznych.

Mama ma problem z alkoholem. Według niego alkoholik po prostu lubi pić i powinien przestać na już. Do głowy mu nie przyjdzie (nawet sugerując mu to), że przyczyn alkoholizmu jest wiele, a że ktoś po prostu lubi pić i przez to ma problem jest niewielu. Znacznie częściej alkoholizm ma jakieś podłoże psychologiczne. Nie radzi sobie, więc piję bo dzięki temu doznaje krótkotrwałą ulgę. Moja mama pije bo nie może z nim wytrzymać. Ciągle mówi jaka ona brzydka, że ciągle nic nie robi w domu tylko się leni, że jest idiotką, jak coś zrobi zawsze jest źle i oczywiście wszelkie swoje błędy zwala na nią.

Próbowała z nim nie raz o tym porozmawiać, ale on się tylko wścieka, że zmienia temat i dodaje, że to nie jest istotne. Nie potrafi zrozumieć, że słowem można bardziej zranić niż nożem. Dla niego to jest normalne, a mama ma coraz większy problemy psychiczne i przez to coraz więcej pije. No ale to ona jest tą zła, bo pije.

Trzymajcie za mnie kciuki, bym jak najszybciej znalazła prace i mogła się wyprowadzić. Boję się tylko o mamę gdy ja się wyprowadzę skupi się na niej i będzie ją coraz bardziej męczył. To, że się wyprowadzę też będzie jej wina. Marzę, by się rozwiedli, ale wątpię by tak się stało. Mama go kocha i to jest jej największe nieszczęście. Będzie przez to skazana na człowieka, który ją niszczy.

© Niezwykły świat
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci